טיפול EMDR

טיפול EMDR

בשנים האחרונות, יותר ויותר מכורים לקנאביס (גראס), פונים אלי לטיפול, וכיום הם מהווים כ-70% ממטופלי. רובם מתקשים לקבל את היותם מכורים לקנאביס.

אפשר להבין את הקושי: איך זה יתכן אם אחוז כה גבוה מהאוכלוסייה מעשן חומר שמקבל לגיטימציה חוקית ביותר ויותר מדינות מובילות ואף זוכה להערכה על סגולותיו הרפואיות? זה נכון. רוב האנשים יוכלו לעשן קנאביס במהלך חייהם מבלי להתמכר, אבל יש כאלו שמתמכרים ודי פשוט לזהות אותם.

ההבדל המרכזי בין מכור לקנאביס למעשן מזדמן/ קבוע/ סטלן טמון במידת הקושי שהוא חווה כשהוא בלי הקנאביס. אצל המכור, העישון נמצא בראש סדר העדיפויות, יותר ויותר דברים הופכים למתסכלים וקשים כשאינו מעשן, והעישון מהווה מעין "דלק" עבורו. העישון תופס בהדרגה מקום מרכזי בחייו, והוא זונח עיסוקים ותחומי עניין שהיו חשובים עבורו. מכורים לקנאביס נוטים לכעוס כשמעירים להם שהם מעשנים יותר מאחרים, שאיבדו פרופורציות. הם נוטים להתרחק מאנשים שגורמים להם להרגיש רע בקשר לעישון, ומנסיבות חברתיות, תחביבים או מקומות עבודה בהם אינם יכולים לעשן באופן בו הם רגילים.

המכור לקנאביס יחווה במהלך חייו רגעים בהם יבין שיש לו בעיה ולפעמים יהיו לו תקופות בהן יחליט בעצמו להפסיק לעשן או להפחית את המינונים. במהלך ההפסקה או ההפחתה, יחווה עד כמה בלתי נסבל עבורו לתפקד בלי הקנאביס, ולרוב יחזור לעשן בתדירות ובמינונים הקודמים. פעמים רבות הוא ייבהל מעוצמת הקושי, ישכנע את עצמו שזה לא נכון עבורו להפסיק, ויעבור זמן רב עד שיחליט לנסות ולהפסיק שוב.

התמכרות לקנאביס מביאה לאי יציבות רגשית, ריקנות, חוסר שקט, ניתוק, ולתחושות ניכור ואדישות. עם הזמן תחושת התקיעות והריקנות גוברות, האמונה ביכולת להביא לשינוי קטנה והעישון הופך לפתרון היעיל היחיד. נוצר מעגל התמכרות בו העישון האינטנסיבי מגביר את תחושת הריקנות, התקיעות ואי היציבות הרגשית ותחושות קשות אלה, מובילות לעישון אינטנסיבי. שום דבר אחר כבר לא עובד.

רוצים לדבר או להתייעץ איתנו?

מלאו את הטופס ואחג מנציגנו יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button דילוג לתוכן