גמילה ממריחואנה

מרכז גמילה ממריחואנה - מרכז גולד

השבריריות שבחיים באה לידי ביטוי בצורה עמוקה אצל צעירים וצעירות, אשר נמצאים בארועים בהם יש זמינות רבה של חומרי משני תודעה, בינהם סמים קלים. צעירים אלה מחפשים לעיתים בריחה מהשגרה או שינוי, משתמשים בסמים קלים ולעיתים אף מפתחים תלות או מתמכרים אליהם.

ככל שתופעת עישון הסמים הקלים הופכת לחלק בלתי נפרד מהחברה שלנו, השפעותיה של המריחואנה הופכות לשנויות יותר במחלוקת. המקרים שמובילים להתמכרות למריחואנה מחייבים התערבות של גורמים מוסמכים לטיפול והתחלה של תהליך גמילה ממריחואנה. כמו כל תהליך גמילה אחר, גם גמילה ממריחואנה הוא תהליך מורכב ולא פשוט, ולכן, בדומה לכל חומר ממכר אחר, מומלץ לפנות לקבלת סיוע ותמיכה מגורם חיצוני כמו מרכז גמילה. במרכז גולד, יש צוות מקצועי המתמחה בגמילה ממריחואנה, מעניק ליווי אישי לאורך כל הדרך, ומכיר את הקשיים המלווים את תהליך הגמילה.

גמילה ממריחואנה – החלטה אחת שמובילה להשפעות רבות

גם אם אתם לא יכולים לקבוע בעצמכם שיש בעיה, או שאתם מעדיפים להתעלם מהצורך לפנות לתהליך גמילה ממריחואנה, הקרובים אליכם יכולים לדחוף אתכם לכך ולדרבן אתכם להתחיל להתמודד עם ההתמכרות. לא משנה מהי הסיבה אשר בגללה התחלתם את התהליך, כאשר תיפגשו לראשונה עם המטפל, תחליטו יחד איתו מהן המטרות אליהם אתם רוצים להגיע ומהי הדרך הכי נכונה עבורכם להתמודד עם ההתמכרות. המטפל יבנה יחד איתכם תכנית טיפול אישית שמטרתה ליצור שינוי בהרגלים, לחשוב מחדש על דפוסים ישנים ולתת כלים דיסייעו לכם להתמודד עם הקשיים והמורכבויות שבהפסקת השימוש. בסוף התהליך, המטרה היא שתרכשו הרגלים חדשים אשר ייטיבו איתכם ויובילו לצמיחה אישית, כך שבהמשך כאשר תיתקלו בפיתויים תצליחו לגייס את המשאבים והכלים שרכשתם בטיפול על מנת להחליט את ההחלטה הנכונה עבורכם ולקדם את חייכם לכיוון שמשרת אתכם.

צעד אחד אל עבר החיים שתמיד רציתם

תהליך העבודה במרכז גולד שיוביל לשינוי ייסודי בחייכם יוכל להצליח רק באמצעות שיתוף הפעולה שלכם, ולכן חשוב לנו להסביר מראש שאתם צריכים להיות שותפים פעילים בתהליך. מניסיונינו נוכחנו לדעת כי ברגע בו אתם מפנימים את התועלת האישית שתצמח לכם מתהליך הגמילה ממריחואנה, שיתוף הפעולה הופך לטבעי ומשתלם.

 

 

רוצים לדבר או להתייעץ איתנו?

מלאו את הטופס ואחג מנציגנו יחזור אליכם בהקדם

אתר זה מאובטח באמצעות reCAPTCHA וגוגל בכפוף למדיניות פרטיות ו- מדיניות שימוש.
התמכרות למריחואנה

התמכרות למריחואנה טיפול

החל משנות התשעים ועד לימינו אנו, עולה בקרב קבוצות אוכלוסייה רבות בישראל תופעה מדאיגה שרק הולכת ומתפתחת – תופעת השימוש החברתי בסמים קלים. שלא כמו בתופעות שימוש בסמים קשים, הסמים הקלים מקבלים את הלגיטימציה הציבורית בשל תהליכי הלגליזציה העולמיים ולכן החשיפה אליהם היא בגדר "טבעית" לצעירים ולצעירות. והבעיה האחת היא, חוסר המודעות של המשתמשים להשפעות ולהיתכנות של התמכרות למריחואנה. אמנם המריחואנה נחשבת סם קל, אבל מהרגע שהשימוש הוא לא שימוש סביר, יש לכך מחיר גופני ונפשי שהמשתמש משלם לאורך חודשים ארוכים. זו היא תופעה אשר בדרך כלל מתפתחת מבלי שהמטופל המכור ישים לב לשינוי שהוא חווה, אבל יש לה השפעה שמחייבת פנייה לצוות המקצועי של מרכז גולד. אנחנו נעזור לכם להביא לידי ביטוי את כל היכולות האישיות שלכם על מנת לחזור לחיי שגרה בריאים ולהיפטר לגמרי משאריות הסם בגופכם. זאת, על בסיס טיפולים רגשיים ותרופתיים מקצועיים, וניסיון רב שנים בליווי מטופלים הסובלים מבעיית התמכרות למריחואנה.

איך נראית התמכרות למריחואנה אצל צעירים וצעירות?

התמכרות למריחואנה, בשונה מהתמכרות לסמים קשים כמו הרואין וקוקאין, מתחילה בדרך ככל במפגשים חברתיים. שם, הצעירים נחשפים לראשונה לחומר ולומדים להבין כי השימוש הוא חלק מאקט חברתי. חלק מהצעירים יכולים להנות ממריחואנה במינונים מוגבלים, בעוד אחרים מתחילים לפתח תלות משמעותית בסם ולא יכולים לעצור את השימוש. השלב הקריטי בבעיות התמכרות למריחואנה הוא השלב בו המטופל מתחיל לשנות את ההתנהגות החברתית שלו – והופך את כל סדר יומו לסדר יום שמנוהל בידי הסם. זו היא נקודת האל חזור, אשר מחייבת התערבות של גורם חיצוני רב השפעה. במרבית המקרים רק הכניסה אל מכון גמילה מסודר היא זו שתעצור לגמרי את השימוש בסם. זאת משום שעל המטופל לעבור תהליך גמילה פיזית וניקוי רעלים עמוק של רקמות הגוף, משאריות הסם, כדי להתחיל את ההחלמה על הצד הטוב ביותר.

התמכרות למריחואנה - השפעה חברתית שיכולה לפגוע בכם לטווח הארוך

חשוב להבין כי מרבית הצעירים שמתמודדים עם בעיית התמכרות למריחואנה, מעולם לא רצו להגיע למצב בו הם סובלים מהתמכרות קשה. זו היא התדרדרות אותה לא ניתן לצפות אך היא בהחלט מונעת ממניעים חברתיים. ולכן, חשוב להעניק לחולים כלים חברתיים להתמודד עם ההתמכרות. וזו היא משימה שהצוות המקצועי של מרכז גולד מתמודד איתה ברמה היום-יומית אל מול חולים ומטופלים רבים שנמצאים במרכז.
התמכרות לגראס

התמכרות למריחואנה סימפטומים

הוא נמצא סביבנו כל הזמן, נגיש וקל מאוד לשימוש. במרבית המקרים אנחנו אפילו לא שמים לב שמי שנמצא סביבנו עסוק כל כולו בעישון החומר. אבל, ההשפעות של עישון מריחואנה לא באות לידי ביטוי בברים ובמועדונים. התמכרות למריחואנה סימפטומים שונים – כאשר בבוא הזמן הם הופכים את השימוש לעניין שבשגרה אצל קבוצות רבות באוכלוסייה. חלק מהמכורים מוצאים את עצמם במצבים כלכליים מורכבים ונאלצים לבחור בין מנת סם יומית לבין מגורים בתנאים הוגנים. הצוות המקצועי של מרכז גולד, מרכז גמילה מסמים קלים מלווה מטופלים רבים אשר סובלים מבעיית התמכרות למריחואנה בתהליך הריפוי וההחלמה, כל הדרך עד לחזרה אל סביבת החיים המוכרת שלהם – עם כלים להתמודדות בעתיד לבוא עם פיתויים.

התמכרות למריחואנה סימפטומים שונים וההתמודדות הנכונה

ככל שנהיה קל יותר למצוא בשוק החופשי סמים קלים, וככל שהמודעות הציבורית לצריכת סמים קלים הולכת והופכת חיובית יותר, כך גם כמות האנשים שסובלים מבעיית התמכרות למריחואנה רק הולכת וגדלה. לגיטימציה ציבורית היא מנוע חזק במיוחד לשימוש בסמים קלים. אם כולם עושים את זה וכל כך לנו למצוא מוכרים של מריחואנה, למה בעצם כדאי לוותר על עישון החומר? לא כל שכן כאשר התדמית הציבורית של חומרים כמו מריחואנה מתייחסת אליו כאל חומר "קל". אבל במציאות, לא כך הם פני הדברים כלל וכלל. שימוש קבוע במריחואנה יכול להיות הרסני בדיוק כמו שימוש קבוע בחומרים ממכרים קשים אחרים דוגמת הרואין וקוקאין. אין כל קשר בין סוג החומר הממכר לבין הסיכוי לפתח התמכרות. אף אחד לא יכול להבטיח לכם שאתם לא תתמכרו למריחואנה מהפעם הראשונה שבה עישנתם ביחד עם חברים ביציאה לבר. ולכן זוהי התמכרות אשר פוגעת בדרך כלל בבני טובים ובאנשים מן השורה, בדיוק באותה מידה כמו שהיא פוגעת באנשים שיש להם עבר של התמכרויות לסמים ולאלכוהול. בשל כך, וכדי להתמודד עם ההתמכרות למריחואנה ועם הסימפטומים השונים הנובעים מכך, יש לפנות אל מרכז גמילה בהקדם.

חוסר תשומת לב שהורס חיים

מספיקה פעם אחת. פעם אחת של שימוש רציני ועקבי במריחואנה כדי להפוך את העישון עם חברים לבעיית התמכרות המחייבת טיפול מקצועי נרחב. אנחנו, בצוות מרכז גולד, מכירים את הגבול הדק שבין עישון חברתי לבין התמכרות של ממש ויכולים לעזור לכל אחת ואחת מכן לשבור את הדפוס ולצאת מן המעגל ההרסני. הכל כמובן תלוי בשיתוף פעולה שלכם וביכולת המקצועית שלנו גם יחד.
מכון גמילה מגראס

גמילה מוויד

מצד אחד השימוש בוויד הוא שימוש נפוץ במיוחד שכן מדובר בסם קל יחסית שלרוב משפיע לטווח הקצר בלבד. מהצד השני, וויד הנו חומר ששימוש לא אחראי בו עלול ליצור תחושת אשליה מדומה ולהוביל אתכם למצב שבו קיים קושי בשליטה במינונים ובתדירות של צריכת הסם ופיתוח תלות המחייבת התערבות מצד אנשי מקצוע מנוסים. זוהי בדיוק הסיבה שבגללה ישנם יותר ויותר מכורים אשר פונים אל גמילה מוויד על מנת לשנות את דפוס השימוש, לעצור את הגלגל ולנסות לבחון דרכים חלופיות להתמודד עם עומס החיים. צוות מרכז גולד מלווה את המטופלים בתהליך ההחלמה ויוצר תכנית הטיפול מותאמת לכל מכור.

איך נראה תהליך גמילה מוויד?

בדומה לתהליכי גמילה אחרים רבים, גם כאשר אתם פונים אל מרכז גמילה מוויד, ישנה פגישה משמעותית להמשך התהליך אותה אתם חייבים לעבור – פגישת אבחון ראשונית במרכז הגמילה. הפעם הראשונה שבה תפגשו את המטפל שלכם יכולה להיות מלווה בחששות ואי נוחות, וזה לגמרי מובן. הרי לא בכל יום אתם מוצאים את עצמכם עוצרים את קצב החיים, ונכנסים מרצון לתהליך בו תגמלו מוויד; תהליך שאין לכם מושג מה יהיו ההשלכות שלו. אבל, חשוב לזכור שהמטפל שלכם מכיר את הסיטואציה הזו, הוא בעל ניסיון רב והוא מנסה להכיר אתכם טוב יותר כדי לעזור לכם בצורה המיטבית. אם אין לכם את המוטיבציה מספקת על מנת להתמודד עם רגעים מאתגרים בתוך תהליך ההחלמה, יכול להיות שפשוט לא תצליחו לשרוד את כל הדרך. מטפל טוב יזהה את נקודות החולשה שלכם ויעזור לכם לבנות תוכנית שתקל על ההתמודדות עם האתגרים. המטפל יהיה איתכם ברור וישיר, בכל מה שנוגע לאתגרים העומדים בפניכם בתהליך הגמילה.. זה לא תהליך קל ואנחנו כאן כדי לעזור לכם לעבור אותו בהצלחה, במידה ואתם בוחרים לקחת בצורה רצינית את הנושא ולהבין שהחיים שלכם תלויים על הכף.

גמילה מוויד - סמים קלים הם עדיין סמים שיכולים לפגוע ביכולות שלכם

חשוב לנו להבהיר, שימוש במה שרבים מכנים סמים קלים היא אולי התנהגות מקובלת חברתית, אבל הוא משפיע בצורה שונה על אנשים שונים. אז אם אתם סובלים אבל עדיין לא בטוחים שאתם רוצים להתחיל תהליך גמילה מוויד במרכז גולד, כדאי שתנצלו את תקופת ההתלבטות בכך שתהיו ערניים ותבחנו בכנות את ההשפעה של הוויד על תחומים שונים בחיים שלכם.
הקודם
הבא
WhatsApp
היי, נעים מאוד. במה אפשר לעזור?

צור קשר

מעוניין שניצור עמך קשר?
השאר לנו פרטים

אתר זה מאובטח באמצעות reCAPTCHA וגוגל בכפוף למדיניות פרטיות ו- מדיניות שימוש.
  • מרכז גולד ממוקם ברחוב שלמה המלך במרכז תל אביב, שלוחות בגוש דן.
Call Now Button דילוג לתוכן