טיפול בהתמכרויות

נגן וידאו

טיפול EMDR

EMDR זו שיטת טיפול שעובדת על עיבוד מחדש של חוויות עבר קשות שיש להם השפעה שלילית מתמשכת על חיינו בהווה. כל אדם נתקל באירועים קשים במהלך חייו, עם חלקם אנחנו מצליחים להתמודד, לעבד, להמשיך הלאה ואף לצמוח מהם, אך חלקם היו מעבר ליכולת ההתמודדות שלנו באותו הרגע.
אנחנו לכאורה ממשיכים הלאה ומנסים לא לחשוב עליהם אך הם נשארו “תקועים” במוח ויש להם השפעה שלילית מתמשכת על תחומים שונים בחיים שלנו. אנו לא מצליחים לקשר בין האירוע שתקוע בזיכרון לבין הפרשנויות מעוותות בתקשורת הבין אישית, התגובות הקיצוניות, מערכות היחסים עם חברים ובני משפחה, מצבי הרוח המשתנים, קשיי השינה, התקפי חרדה ועוד.
כשאנחנו נתקלים בשגרת היום יום במצבים שמזכירים לנו את האירוע הטראומטי ש”תקוע” במערכת, אנחנו חווים אותם בעוצמה גבוהה, מוצפים רגשית ומגיבים באופן שלילי כלפינו או כלפי אחרים מבלי להבין מה הסיבה האמיתית לכך. פעמים רבות אנשים מחפשים הקלה מתמשכת בקנאביס משום שהם חווים קושי מתמשך בחייהם, ומתקשים להתמודד עם חוסר היציבות הרגשית והלא נשלטת הזו.
טיפול ב-EMDR עובד על חיזוק משאבי ההתמודדות, זיהוי האירועים מהעבר שגורמים למצוקה כיום ועיבודם מחדש באמצעות גירוי בילטראלי שמוביל להפחתת המצוקה, לשיפור ברווחה הנפשית, באיכות החיים.

טיפול בהתמכרויות, סיוע וליווי לבני משפחת המטופל

כחלק חשוב מהצלחת תהליך הגמילה, זה ליצור מעטפת תומכת סביב המטופל. אנחנו רואים חשיבות רבה בשיתוף, תמיכה והדרכה לסביבה הקרובה של המטופל. 

טיפול בהתמכרויות לבני נוער

מתמודדים עם בן או בת בתיכון שמעשנים קנאביס ללא הפסקה? יש לנו דרכים ייחודיות להגיע גם אליהם.

טיפול בהתמכרויות לסמים

בדרך אל המטרה העיקרית של כל אחד יכולות להיות כמה סטיות מהתכנון המקורי. זו היא אחת הסיבות שבגללן אנחנו רואים בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים שהצליחו להגיע להישגים בחייהם, מתרסקים באבחה אחת ומתחילים לפתח הרגלי התנהגות מסוכנים ולא בריאים כלל. בין הרגלים אלו ניתן למנות גם שימוש קבוע בסמים קשים וקלים. זה הוא דפוס חוזר בעולם בו כל החומרים הממכרים זמינים ונגישים לכולם, כך שקשה להיות מופתעים מהתפוצה הרחבה של בעיות התמכרות. בלית ברירה או מתוך מצב מסכן חיים בו נתקלים המכורים, הם נאלצים לקחת אחריות ולפנות לגורמים יציבים אשר יכולים ללוות אותם לאורך טיפול בהתמכרויות. בין אם מדובר על פנייה אל בן משפחה ואיש סוד או ישירות אל מרכז גולד, מרכז גמילה מסמים, זו היא החלטה משנת חיים שיש לה השלכות רבות ומגוונות.

עושים את הצעד הראשון לחיים בריאים בעזרת טיפול בהתמכרויות

הבעיה הקשה ביותר של מכורים, היא ההבנה לפיה הצעד הראשון בדרך אל חיים נקיים מסמים, הוא לא כל כך ורוד כמו שהם יכולים לדמיין לעצמם. גם אם המכור לא מודע לאתגרי תהליך טיפול בהתמכרויות, עם הפנייה הראשונית לעזרתם של אנשי מקצועי מומחים, ייפרס בפניו כל המידע החשוב ביותר. זאת, כדי שההחלטה להיכנס אל תהליך הטיפול תהיה החלטה מושכלת מתוך בחירה אישית. יש משמעות עצומה להחלטה האישית של אדם, שכן תהליך טיפול בהתמכרויות הוא תהליך שלא ניתן לבצע ללא שיתוף פעולה מלא של האדם המכור. כבר בשלב הגמילה הפיזית המכור נדרש לעמוד איתן אל מול כאבים ומכאובים קשים, ולמצוא את תעצומות הנפש להתמודד עם השבועות הלא פשוטים הללו. זאת, מתוך ידיעה שהמצב הגופני שלו עתיד להשתפר בימים הקרובים. לאחר מכן, חייב המטופל להיות נכון לשינוי חשיבתי כאשר הוא עובד על ההרגלים החברתיים הלקויים. אותם ההרגלים שגרמו להתמכרות, יכולים לחזור ברגע אחד, אם המטופל לא מקדיש את כל כולו לתהליך ובוחר בכל בוקר מחדש לחיות בריא יותר.

אתם לא לבד ברגעים הקשים – וזו היא הסיבה להצלחה

כל אתגר בתהליך נראה עצום לחולה הבודד. אבל, אתם צריכים לדעת בוודאות מלאה דבר אחד – אתם אף פעם לא לבד. הצוות המקצועי של מרכז גולד נמצא לאורך כל שעות היממה במרכז ונותן תמיכה פיזית ונפשית למטופלים. ברגעים הקריטיים של התהליך, תהיה לכם את הכתף התומכת שכל כך רציתם לקבל בחוץ, והיא זו שתעזור לכם לעבור את התקופה.

Call Now Button
WhatsApp
היי, נעים מאוד. במה אפשר לעזור?

צור קשר

  • מרכז גולד ממוקם ברחוב שלמה המלך במרכז תל אביב, שלוחות בגוש דן.