טיפול משלים

נגן וידאו

טיפול EMDR

EMDR זו שיטת טיפול שעובדת על עיבוד מחדש של חוויות עבר קשות שיש להם השפעה שלילית מתמשכת על חיינו בהווה. כל אדם נתקל באירועים קשים במהלך חייו, עם חלקם אנחנו מצליחים להתמודד, לעבד, להמשיך הלאה ואף לצמוח מהם, אך חלקם היו מעבר ליכולת ההתמודדות שלנו באותו הרגע.
אנחנו לכאורה ממשיכים הלאה ומנסים לא לחשוב עליהם אך הם נשארו “תקועים” במוח ויש להם השפעה שלילית מתמשכת על תחומים שונים בחיים שלנו. אנו לא מצליחים לקשר בין האירוע שתקוע בזיכרון לבין הפרשנויות מעוותות בתקשורת הבין אישית, התגובות הקיצוניות, מערכות היחסים עם חברים ובני משפחה, מצבי הרוח המשתנים, קשיי השינה, התקפי חרדה ועוד.
כשאנחנו נתקלים בשגרת היום יום במצבים שמזכירים לנו את האירוע הטראומטי ש”תקוע” במערכת, אנחנו חווים אותם בעוצמה גבוהה, מוצפים רגשית ומגיבים באופן שלילי כלפינו או כלפי אחרים מבלי להבין מה הסיבה האמיתית לכך. פעמים רבות אנשים מחפשים הקלה מתמשכת בקנאביס משום שהם חווים קושי מתמשך בחייהם, ומתקשים להתמודד עם חוסר היציבות הרגשית והלא נשלטת הזו.
טיפול ב-EMDR עובד על חיזוק משאבי ההתמודדות, זיהוי האירועים מהעבר שגורמים למצוקה כיום ועיבודם מחדש באמצעות גירוי בילטראלי שמוביל להפחתת המצוקה, לשיפור ברווחה הנפשית, באיכות החיים.

טיפול, סיוע וליווי לבני משפחת המטופל

כחלק חשוב מהצלחת תהליך הגמילה, זה ליצור מעטפת תומכת סביב המטופל. אנחנו רואים חשיבות רבה בשיתוף, תמיכה והדרכה לסביבה הקרובה של המטופל. 

טיפול לבני נוער

מתמודדים עם בן או בת בתיכון שמעשנים קנאביס ללא הפסקה? יש לנו דרכים ייחודיות להגיע גם אליהם.

Call Now Button דילוג לתוכן