סינדרום גמילה מקנאביס

תסמונת גמילה מקנאביס

גמילה – מילה אחת עם כל כך הרבה משמעויות קשות ומורכבות, על אחת כמה וכמה לחולים ולבני משפחתם. זר לא יבין זאת, אבל תהליך גמילה כולו הוא אירוע משנה חיים וטמונה בו הזדמנות אדירה ליצירת אורח חיים אידיאלי, לאנשים שלא זכו לחיות ברמת חיים גבוהה במשך שנים ארוכות. מבוגרים או צעירים, עשירים או עניים. כל אדם שאי פעם מצא את עצמו מתמודד עם בעיות התמכרות ונגמל מהן, יודע עד כמה לרווחה הנפשית והגופנית יש משמעות גדולה הרבה יותר. יחד עם זאת, המחסום המהותי והגדול ביותר הניצב לפתחם של מכורים רבים הוא סינדרום גמילה מקנאביס – תופעות הלוואי שפוגעות במערכות הגוף השונות, בימים הראשונים של תהליך הגמילה. הצוות של מרכז גולד יעשה את כל המאמצים על מנת לאפשר לכל חולה לחוות את תקופת הגמילה הפיזית ברווחה גופנית ובמינימום מכאובים.

סינדרום גמילה מקנאביס – האקט הקשה ביותר בתהליך כולו

זהו אולי החשש האמתי בתוך תהליך הגמילה כולו. מטופלים רבים מנסים לדחות את הקץ, להתחמק ואפילו לנסות לעצור את תהליך הגמילה רק כי הם לא יכולים לשאת את המחשבה להתמודד עם סינדרום גמילה מקנאביס. אם אין לכם יכולת להבין מה היא ההשפעה של הסם על הגוף שלכם ומעולם לא עברתם תהליך גמילה, חשוב להבין – כל מה שאנשים אחרים יספרו לכם לא יהיה מדויק מספיק. קשה לצפות מראש מה תהיה התגובה של הגוף לתהליך הגמילה הפיזית, עד לרגע שבו אתם מתחילים להרגיש בעצמכם את החסך שנוסע מהמחסור בסם הממכר. ולכן, יכול מאוד להיות שעצם ההכנה הנפשית תהיה לכם לגורם מרגיע. אבל, אתם צריכים להבין דבר אחד. ככל והחיים שלכם חשובים לכם ואתם רוצים לחזור לתפקוד בוגר ועצמאי במהירות האפשרית, אין לכם אפשרות להמשיך באורח החיים שמנהל הסם בשבילכם למשך תקופה ארוכה. הפנייה למרכז גמילה לסמים היא בגדר החלטה בלתי נמנעת ועדיף להתחיל בהליך, ויפה שעה אחת קודם.

 

משוכה שחייבים לעבור – כדי לחזור לחיים נורמטיביים

כעת, עם ההבנה שאתם רוצים לקחת אחריות על החיים, כל שנותר לכם לעשות הוא להפקיד את בריאותכם בידיים אמינות ומיומנות. אנחנו, צוות מרכז גולד, נעזור לכם להתמודד עם האתגר, קשה ככל שיהיה בזכות ניסיון רב שנים בתחום הטיפול בהתמכרויות. זאת ועוד, על ידי שימוש בחומרי טיפול בריאים ומבוקרים.

רוצים לדבר או להתייעץ איתנו?

מלאו את הטופס ואחג מנציגנו יחזור אליכם בהקדם

אתר זה מאובטח באמצעות reCAPTCHA וגוגל בכפוף למדיניות פרטיות ו- מדיניות שימוש.

תסמיני גמילה מקנאביס

זוהי תופעה שרק הולכת וגדלה, אותה אנחנו מרגישים ברחובות באזורי הבילוי השונים ברחבי הארץ – ואפילו בגבולות מדינת ישראל. בשנים האחרונות הברחות הסמים רק הולכות וגדלות ואיתן גם כמות המשתמשים המעוניינים להתנסות בחוויות אחרות, גם אם אין להם יכולת להבין מהי המשמעות מבחינה בריאותית וגופנית של הסמים האלו עליהם. זו היא בעיה קשה אשר באה לידי ביטוי בסופו של יום במסגרת תהליך גמילה עם תסמיני גמילה מקנאביס – להם השפעה גופנית חריפה שיכולים להקשות על התהליך כולו למטופל. זוהי בדיוק הסיבה שבגללה מטופלים רבים מעוניינים להשתמש בשירותים פרטיים על מנת להתמודד עם תסמיני הגמילה מקנאביס, כולל ליווי מקצועי של אנשי צוות מרכז גולד.

מה הם תסמיני גמילה מקנאביס?

כל חומר כימי שנכנס לגוף יוצר אי אלו השפעות על המערכות הביולוגיות השונות. באופן עקרוני גם כאשר צורכים חומרים ממכרים לאורך תקופות ארוכות, הן חומרים ממכרים מן הטבע והן חומרים ממכרים כימיים, הגוף שלנו עובר תהליך אדפטציה מהיר במיוחד לשימוש בסמים. לאורך זמן הגוף מפתח תלות בסם וקשה יותר לנהל תפקודים בסיסיים ללא שימוש יומיומי בקנאביס. ברגע שבו אתם כבר לא מצליחים לקום בבוקר בלי לצרוך מנת סם אחת לפחות, התלות הופכת למוחלטת והצורך לעצור הכל ולבצע טיפול שורש רגשי וגופני הוא כמעט ומחייב. השלב הראשוני, ואולי המוכר ביותר בכל תהליך גמילה הוא השלב בו מתבצע תהליך גמילה פיזי מקנאביס. זוהי משימה לא פשוטה בכלל ובה באים לידי ביטוי תסמיני גמילה מקנאביס. בין היתר מדובר על היתכנות להזיות קשות לאורך השבועות הראשונים של הגמילה, כאבים במפרקים, כאבי ראש, בחילות והקאות ועוד מגוון רחב של תסמינים גופניים. כל התסמינים הללו מעידים על דבר אחד בלבד: העובדה שהגוף שלכם מתחיל להתנקות מן הסם ואתם עושים צעד אחד ראשון אל המטרה החשובה. ולכן, זוהי אולי נקודת המפתח בכל תהליך גמילה שכן חשוב להבין שהכאבים הם חלק מהריפוי ואתם צריכים לעבור אותם בשביל להצליח בדרך שלכם.

מתמודדים עם כל התסמינים בצורה אחראית ובטוחה

הדרך הכי טובה לעבור תהליך גמילה מקנאביס ולהתמודד עם תסמיני גמילה מקנאביס היא על ידי ליווי של רופאים מקצועיים. גם בתוך תהליך גמילה ניתן ואף רצוי לקבל תרופות שיקלו עליכם. וזוהי בדיוק המטרה של הצוות במרכז גולד, להפוך את הגמילה הפיזית לכואבת ומתסכלת הרבה פחות.

גמילה מקנאביס טיפים

במשך חודשים ארוכים אתם מכחישים את קיומה של הבעיה, מנסים להסתיר או להתחמק. אבל ברגע אחד אדם קרוב מגלה או שאתם לא מצליחים לשלוט על הגוף שלכם וכל הנורות האדומות נדלקות בבת אחת – אתם מכורים לקנאביס. בשלב זה גם אם אתם מבינים את גודל השעה ואת ההזדמנות שמונחת לפניכם לחזור אל דרך הישר, סביר להניח שיהיו אנשים בסביבה הקרובה אליכם שיסכימו לעזור לכם ברגעים אלו, וגם אם הם עברו גמילה מקנאביס טיפים לא בהכרח יעזרו לכם. אתם צריכים התערבות, לעיתים כוחנית שתגרום לכם לסטות מהדרך המוכרת ולחשב מסלול מחדש. וזו היא משימה שאנשי המקצוע של מרכז גולד יכולים לבצע ביחד איתכם על הצד הטוב ביותר.

גמילה מקנאביס טיפים מעולים לנצח את ההרגלים

כדי להצליח להביא לגמילה מקנאביס טיפים פשוטים לרגעים הקשים יכולים להקל על התפיסה שלכם. הרי נקודות משבר עוד יבואו, ואתם לא יכולים להתעלם מהן. על כן עדיף להיות מוכנים ולהבין איך להתמודד עם הרגעים הכי קשים ומורכבים של התהליך, עוד לפני שאתם נכנסים אל מרכז הגמילה. זו היא בדיוק הסיבה שבגללה אנשי הצוות שלנו אספו לכם חמישה טיפים מנצחים להתמודדות עם גמילה מקנאביס כמו גדולים:
1. אל תחששו לומר לא לגמילה אם אתם לא מתכוונים באמת להשקיע את כל כולכם. אין שום סיבה להיכנס לגמילה אם אתם לא יכולים לעמוד בתנאים שלה.
2. התכוננו כמה שאפשר לתקופת הגמילה הפיזית. אף אחד לא יכול להבטיח לכם מה תהיה רמת הכאבים ממנה תסבלו, אבל חשוב לעבור הכנה נפשית להיתכנות של תחושות פיזיות לא נעימות.
3. בקשו תרופות ומשככי כאבים ככל שאתם לא מצליחים להתמודד עם האתגר. זו היא לא בושה ואם אתם מגזימים במינונים אנשי הצוות לא יאשרו לכם לקבל את התרופות.
4. היעזרו במטופלים האחרים בגמילה. הם כבר מכירים את הלך הרוחות בשלבים השונים ויכולים להיות לכם לתמיכה נפשית מעולה וזמינה.
5. אם אתם לא מוכנים לצאת לקהילה, התריעו בפני הצוות והם יעזרו לכם לפרק את החששות.

לנצח את ההרגלים הרעים – זו משימה לכל החיים

מספיקה פעם אחת. פעם אחת של שימוש רציני ועקבי במריחואנה כדי להפוך את העישון עם חברים לבעיית התמכרות המחייבת טיפול מקצועי נרחב. אנחנו, בצוות מרכז גולד, מכירים את הגבול הדק שבין עישון חברתי לבין התמכרות של ממש ויכולים לעזור לכל אחת ואחת מכן לשבור את הדפוס ולצאת מן המעגל ההרסני. הכל כמובן תלוי בשיתוף פעולה שלכם וביכולת המקצועית שלנו גם יחד.

גמילה מקנאביס תופעות לוואי

זו היא לא ממש התמכרות שעולה לכותרות, במיוחד לא לאור הגידול העצום שאנו חווים בשנים האחרונות בכמות הסובלים מהתמכרויות לסמים קשים. אבל, חשוב לתת את הדעת גם על בעיות השימוש והצריכה של קנאביס, בעיקר בקרב האוכלוסייה הבריאה, הצעירה והעובדת. אתם יכולים להתחיל משימוש סביר, כמה שאכטות עם חברים ובמהירות למצוא את עצמכם עומדים בכניסה אל מרכז גמילה ומנסים להבין איך מתמודדים עם גמילה מקנאביס תופעות לוואי וקשיים רגשיים נוספים. זו היא מערבולת מהירה מאוד שמשפיעה על כלל תחומי החיים ולעיתים רבות מביאה את החולה אל קצה גבול היכולות שלו מבחינה רגשית, אישית וכלכלית. כל זאת, ללא התייחסות לסביבה הקרובה וההשפעה שיש להתמכרות על האנשים החשובים ביותר בחיים שלכם. פנייה לעזרתם של צוות מרכז גולד תאפשר עצירה ובחינה מחודשת של הרגלי צריכת הסמים שלכם, ויציאה אל דרך חדשה.

גמילה מקנאביס תופעות לוואי והרגלים חברתיים חדשים – השילוש הקדוש לחיים בריאים

כמו כל הליך גמילה מסמים, גם בתוך גמילה מקנאביס תופעות לוואי הן אולי האתגר המפחיד והמרתיע ביותר בעיניים של מטופל ממוצע. תופעות הלוואי באות לידי ביטוי בשלבים הראשונים לגמילה, אז הגוף נאלץ לעבור גמילה פיזית מהסם, אשר אורכת בין כמה ימים למספר שבועות. ככל שאתם צרכנים כבדים יותר של קנאביס, כך הליך הגמילה הפיזית (על שלל תופעות הלוואי שלו), יהיה ארוך וקשה יותר. בחילות, הזעות יתר, הזיות ואפילו כאבים בחלקים שונים של הגוף. אלו הם רק חלק מהתסמינים הגופניים שבאים לידי ביטוי בתהליך זה.

אבל, חלק חשוב עוד יותר מהגמילה הוא הקניית ההרגלים החברתיים החדשים. התמכרות לקנאביס היא גם בעיה חברתית ולא רק בעיה רפואית. ולכן המשימה השנייה בחשיבותה היא היכולת להתמודד עם הקושי בסביבת האנשים שמשפיעים עליכם בצורה הכי קשה. במקום להתמודד לבדכם עם הקושי, ולמצוא את עצמכם חוזרים לדפוסי הרגלי התנהגות ישנים במהירות יחסית, שווה להתקשר עם קבוצות תמיכה (לעיתים אלו הן קבוצות שנרקמות בתוך מכוני ומרכזי הגמילה).

גם אם אתם לא בטוחים בעצמכם – תנו למישהו אחר להיות בטוח בשבילכם

רק אדם אשר מבין מה היא התחושה של התמכרות וכמה היא יכולה להיות הרסנית לחיים, יהיה לכם לאיש סוד אמיתי. ולכן פנייה לעזרת אנשי מקצוע כמו הצוות של חברת מרכז גולד, היא ההחלטה הכי טובה ומקצועית שאתם יכולים לקחת לטובת החיים שלכם בהווה ובעתיד.
הקודם
הבא
Call Now Button
WhatsApp
היי, נעים מאוד. במה אפשר לעזור?

צור קשר

מעוניין שניצור עמך קשר?
השאר לנו פרטים

אתר זה מאובטח באמצעות reCAPTCHA וגוגל בכפוף למדיניות פרטיות ו- מדיניות שימוש.
  • מרכז גולד ממוקם ברחוב שלמה המלך במרכז תל אביב, שלוחות בגוש דן.
דילוג לתוכן