גמילה מגראס

זה לא מה שאתה לוקח
– זה מה שזה עושה לך

בשנים האחרונות, יותר ויותר מכורים לקנאביס (גראס), פונים אלי לטיפול, וכיום הם מהווים כ-70% ממטופלי. רובם מתקשים לקבל את היותם מכורים לקנאביס.

אפשר להבין את הקושי: איך זה יתכן אם אחוז כה גבוה מהאוכלוסייה מעשן חומר שמקבל לגיטימציה חוקית ביותר ויותר מדינות מובילות ואף זוכה להערכה על סגולותיו הרפואיות? זה נכון. רוב האנשים יוכלו לעשן קנאביס במהלך חייהם מבלי להתמכר, אבל יש כאלו שמתמכרים ודי פשוט לזהות אותם.

ההבדל המרכזי בין מכור לקנאביס למעשן מזדמן/ קבוע/ סטלן טמון במידת הקושי שהוא חווה כשהוא בלי הקנאביס. אצל המכור, העישון נמצא בראש סדר העדיפויות, יותר ויותר דברים הופכים למתסכלים וקשים כשאינו מעשן, והעישון מהווה מעין “דלק” עבורו. העישון תופס בהדרגה מקום מרכזי בחייו, והוא זונח עיסוקים ותחומי עניין שהיו חשובים עבורו. מכורים לקנאביס נוטים לכעוס כשמעירים להם שהם מעשנים יותר מאחרים, שאיבדו פרופורציות. הם נוטים להתרחק מאנשים שגורמים להם להרגיש רע בקשר לעישון, ומנסיבות חברתיות, תחביבים או מקומות עבודה בהם אינם יכולים לעשן באופן בו הם רגילים.

המכור לקנאביס יחווה במהלך חייו רגעים בהם יבין שיש לו בעיה ולפעמים יהיו לו תקופות בהן יחליט בעצמו להפסיק לעשן או להפחית את המינונים. במהלך ההפסקה או ההפחתה, יחווה עד כמה בלתי נסבל עבורו לתפקד בלי הקנאביס, ולרוב יחזור לעשן בתדירות ובמינונים הקודמים. פעמים רבות הוא ייבהל מעוצמת הקושי, ישכנע את עצמו שזה לא נכון עבורו להפסיק, ויעבור זמן רב עד שיחליט לנסות ולהפסיק שוב.

התמכרות לקנאביס מביאה לאי יציבות רגשית, ריקנות, חוסר שקט, ניתוק, ולתחושות ניכור ואדישות. עם הזמן תחושת התקיעות והריקנות גוברות, האמונה ביכולת להביא לשינוי קטנה והעישון הופך לפתרון היעיל היחיד. נוצר מעגל התמכרות בו העישון האינטנסיבי מגביר את תחושת הריקנות, התקיעות ואי היציבות הרגשית ותחושות קשות אלה, מובילות לעישון אינטנסיבי. שום דבר אחר כבר לא עובד.

רוצים לדבר או להתייעץ איתנו?

מלאו את הטופס ואחג מנציגנו יחזור אליכם בהקדם

אתר זה מאובטח באמצעות reCAPTCHA וגוגל בכפוף למדיניות פרטיות ו- מדיניות שימוש.
תהליך גמילה מגראס
חומרים ממכרים הם אחת מהתופעות החברתיות הכי קשות ומורכבות איתן החברה הישראלית מתמודדת בשנים האחרונות. אמנם קל לטעות ולהתייחס לבעיות התמכרות לסמים כאל בעיות של אוכלוסיות קצה קשות יום, אבל כמומחים בתחום אנו יכולים לומר בפה מלא – כל קצוות הקשת-הסוציו אקונומית בישראל, עלולות להתמודד עם בעיות התמכרות לסמים קלים וקשים כאחד. פונים רבים מגיעים להליכי גמילה מגראס או מסמים אחרים ומציגים תמונה מורכבת של בעיות רגשיות אשר מניעות אותם לשימוש בסמים כמוצא אחרון. זו היא הסיבה שבגללה אנשי הצוות של מרכז גולד עושים לילות כימים על מנת לתת מענה מקצועי ואיכותי לכל המטופלים שמגיעים אל המרכז ורוצים לצאת לדרך חדשה בחייהם.

גמילה מגראס - לא תהליך כל כך

פשוט יהיו כאלו שיטעו לחשוב שגמילה מגראס היא תהליך קל יחסית, אבל, לב העניין הוא הרגלי הצריכה של הסם והאופן בו הוא משפיע על הגוף שלכם. אתם לא יכולים לצאת מנקודת הנחה שהגוף שלכם חסין למנות גדולות של גראס, משום שאי אפשר לדעת מתי תגיע נקודת השיא של הצריכה שלאחריה המצב הרגשי שלכם כבר יחל לצאת לגמרי משליטה. ישנה נקודה בה כבר אין יותר אפשרות להתעלם מההתמכרות שהתפתחה ויש צורך לעשות הכל על מנת לעצור את כדור השלג המתגלגל – ולפנות לעזרתם של אנשי המקצוע. אנשי מקצוע מומחים אלו יוכלו להביא אתכם למצב שבו ההתמכרות לסם מפסיקה לנהל את לחיי היומיום שלכם. כמו כל תהליך גמילה אחר, גם בתוך תהליך גמילה מגראס אין מנוס מהתמודדות עם קשיים ומחויבות לעבודה פנימית משמעותית אשר תוביל לבסוף לניהול אורח חיים ללא שימוש קבוע בסם. לא קל להתמודד עם התהליך ולהכיל את התחושות הלא נעימות המלוות את תסמיני הגמילה הראשוניים ואת ההתמודדות הרגשית עם ההשלכות של ההתמכרות לסם, אך אנחנו נעזור לכם להתמודד עם הקשיים שיעלו בתהליך בצורה הטובה ביותר.

גמילה מגראס - שוברים את הדפוס ומצליחים לצאת מהשגרה

כעת כל שנותר לכם הוא רק לפנות עזרתם של אנשי מקצוע במרכז גולד ולהתחיל תהליך גמילה מגראס בעזרת ניסיון רב שנים ושימוש בשיטות התערבות יעילות, כך שיהיו לכם את כל מקורות התמיכה שיסייעו לכם בהתמודדות ובחזרה לשגרה באווירה מבינה ומכילה לאורך כל שלבי ההליך.
התמכרות לגראס

התמכרות לגראס טיפול

סמים קלים הם שם לא מדויק ומטעה לקבוצות חומרים שיש להן השפעה רבה על מערכות הגוף השונות שלנו. על פניו, שימוש בסמים קלים הוא כמעט נורמה בקרב אוכלוסיות רבות בשנים האחרונות. "סטלה" טובה היא רק עניין של קבוצת חברים וקצת חומר. אבל, לאורך חודשי שימוש ארוכים בחומרים ממכרים, ההשפעה על הגוף ניכרת בהחלט ואפילו יש לה השלכות לטווח הארוך. בסיטואציות שכאלה חובה לעצור ולבחון בצורה כנה את הדברים, ואם אין לכם שום יכולות להתמודד ללא השפעת הסם, זו היא התמכרות לגראס לכל דבר ועניין – ויש לטפל בה בעזרת פנייה למרכז גמילה מסמים. צוותי הטיפולים במרכזים אלו מאפשרים ליצור הפרדה מלאה בין האירועים שהתרחשו מחוץ לחדר הטיפולים לבין אלו שהולכים לשנות לגמרי את החיים שלכם. מרכז הגמילה גולד הוא מרכז שמלווה את החולים בכל שלב של הדרך, ויוצר מציאות חיים חדשה גם לבעיות ההתמכרות לגראס ולסמים קלים.

מה הן הסכנות של התמכרות לגראס ולמה חשוב לזהות אותן מוקדם?

על פניו, התמכרות לגראס זוכה ליחסי ציבור שונים לגמרי מהתמכרויות לסמים קשים כמו הרואין וקוקאין. אבל, חשוב להבין כי יש להתמכרויות אלו השפעות חריפות לא פחות מאשר התמכרות לסמים קשים. היכולת של מערכות הגוף שלנו להתמודד עם נטל החיים לצד סמים כמו גראס, תלויה בצורה ישירה בכמות החומר אותה צורך המכור ובתדירות השימוש בסמים. אנו רואים עלייה משמעותית בבעיות לב, באי תפקוד של אברים שונים ואפילו בהתנהגויות אלימות סביב רכישה ושימוש בסמים קלים. כל אלו יוצרים אתגרים קשים במיוחד למכור, לבני המשפחה שלו, לקרובים ולסובבים אותו. במקרים הקיצוניים גם התמכרות לגראס יכולה להסתיים במנת יתר מסכנת חיים. ייתכן וזוהי התדרדרות שקשה לזהותה, אך אם מתעורר אצלכם החשד שמשהו רע מאוד קורה ואינכם מצליחים לעצור את השיטפון, העצירה והבחינה מחדש של הרגלי החיים שלכם בתוך מכון גמילה מקצועי יכולה להיות ההחלטה הטובה ביותר שתוכלו לקחת לטובת איכות חייכם בעתיד.

זיהוי מוקדם הוא המפתח לטיפול איכותי בהתמכרות לגראס

המדרון החלקלק של בעיות התמכרות לגראס הוא מסוכן. כך שחשוב למפות את הצרכים שלכם בשלב מוקדם יחסית של הבעיה ולהבין מה הם האתגרים שעומדים לבוא עליכם. זאת ועוד, כדי להתמודד עמם כראוי. הצוות של מרכז גולד יסייע לכם למפות את הקשיים הנפשיים ולהתמודד עם התמכרות לגראס בדרכים רבות.
מכון גמילה מגראס

מכון גמילה מגראס - מרכז גולד

במשך שבועות ארוכים אתם שמים לב לבעיה. זה התחיל בקטנה, עם שאכטה מסיגריה שלקחתם מחבר בפעם האחרונה שבה יצאתם לפאב. ואז לאט-לאט ברור לכם משהו שונה מתרחש. לא עובר יום ללא סיגריה, והחומר מנהל את כל סדר היום שלכם. כעת, עומדת לפניכם אפשרות הבחירה. מצד אחד אתם יכולים להמשיך במעגל הקסמים המסוכן ולקוות שהסיפור שלכם ייגמר אחרת. מאידך, ניתן לפנות ולבקש סיוע של גורמים חיצוניים מומחים שיכולים לעצור את ההתדרדרות ביחד אתכם – ולשפר את המצב הרפואי. זאת במסגרת המענה שניתן אצל מכון גמילה מגראס. הצוות הרפואי והרגשי של מרכז גולד מלווה את החולים בתהליך גמילה מגראס ועוזר לכל אחד למצוא את המסלול הנכון ביותר לצרכים שלו על מנת לחזור לסביבת המגורים והמחיה בצורה הטובה והמהירה ביותר.

מכון גמילה מגראס – שלב אחרי שלב בתהליך העבודה הסיזיפי

בפעם הראשונה שתגיעו על מכון גמילה מגראס סביר להניח זו לא תהיה חוויה נעימה. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו מתמודד עם גמילה מהתמכרות, אבל אם אין ברירה אז אין ברירה. כמו כל תהליך גם תהליך גמילה מגראס מתחיל קודם כל בניקוי רעלים עמוק של כל הגוף שלכם. ככל שהשתמשתם יותר זמן בגראס כך זמן ההחלמה הפיזי צפוי להיות ארוך יותר ומאתגר יותר. ברגע שעברתם את המכשול הראשוני של הגמילה הפיזית, תהליך הגמילה מגראס נכנס לשלב הקריטי ביותר שלו – הקניית הרגלים החברתיים ושינוי אורחות החיים. בשלב זה אתם תעברו טיפולים רגשיים בקבוצות, עם המשפחה ואפילו לבדכם, בליווי של פסיכולוגים ואנשי בריאות הנפש מן השורה הראשונה. המטרה של כל הטיפולים הללו היא אחת – להבין את מקור ההתמכרות שלכם ולהפוך את החולשה לעוצמה. מיפוי נכון של כל האתגרים איתם אתם יכולים להתמודד בעתיד יכול לעזור לכם בחזרה לשגרה. כאשר אתם מצפים שמשהו יקרה, כמו למשל פגישה עם חברים שמעשנים גראס, יש לכם יותר דרכים להתכונן, להבין את הסיכונים וליצור את התגובה הנכונה ביותר בהתאם ליכולות שלכם.

בהחלטה אחת כל החיים הולכים להשתנות

הבחירה להיכנס אל מרכז גמילה, היא בחירה עם השפעות לטווח הארוך – אם אתם אכן מוכנים לקחת אחריות על חייכם. מהצד שלנו, צוות מרכז גולד, אנחנו נספק לכם את כל התמיכה המקצועית ואת הליווי האישי שאתם צריכים על מנת לחזור בריאים הביתה.
הקודם
הבא
Call Now Button
WhatsApp
היי, נעים מאוד. במה אפשר לעזור?

צור קשר

מעוניין שניצור עמך קשר?
השאר לנו פרטים

אתר זה מאובטח באמצעות reCAPTCHA וגוגל בכפוף למדיניות פרטיות ו- מדיניות שימוש.
  • מרכז גולד ממוקם ברחוב שלמה המלך במרכז תל אביב, שלוחות בגוש דן.
דילוג לתוכן