ליפול בין הכסאות

ליפול בין הכיסאות

אחד האתגרים העיקריים בטיפול בהתמכרות לקנאביס, הוא שרוב האנשים יוכלו לעשן קנאביס במהלך חייהם מבלי להתמכר. אנשים רבים מתארים את השימוש בקנאביס, כחוויה נעימה ובעלת השפעה שלילית מועטה, אם בכלל, על חיי היום יום שלהם. בנוסף, סימני ההתמכרות לקנאביס פחות בולטים ודרמטיים מסימני ההתמכרות לסמים אחרים, ומסיבה זאת, רבים מהמכורים לקנאביס מתקשים לקשר בין הבעיות שהתפתחו בחייהם לבין עישון הקנאביס.    

כשמדובר בהתמכרות לסמים אחרים הסביבה מהווה גורם שדוחף להכרה בבעיה ולטיפול בה, אך כשמדובר בקנאביס הסביבה פעמים רבות מגיבה בפליאה לרעיון שעישון קנאביס עשוי להתפתח לבעיה הדורשת טיפול יסודי. עבור המכור לקנאביס זה עלול להיות מבלבל ומעכב. דומה הדבר לאדם שסובל מכאב גב כרוני, ומקבל מסר מסביבתו שרק כשיש פריצת דיסק יהיה זה לגיטימי ללכת לטיפול. ובמילים אחרות, זהו מסר שמשמעו הוא שהסבל שלך כרגע לא ראוי להתייחסות. זו אחת מהסיבות העיקריות בגללן הוקם מרכז גולד.

כאשר הסימפטומים של ההתמכרות לקנאביס מחמירים, הסביבה מתחילה להיות ערה יותר לבעיה המתפתחת ולצורך לטפל בה. אך בשלב זה, המכור לקנאביס כבר פחות קשוב לסביבה שלתפיסתו שופטת את אורח חייו, ונוטה להירתע מאנשים הגורמים לו להרגיש רע בקשר להרגלי העישון שלו. כאשר המכור לקנאביס יצליח למצוא כוחות להתגבר על הקושי הראשוני ולפנות לטיפול מקצועי, הוא ייתקל במכשול גדול להצלחת הטיפול בהתמכרות לקנאביס – ההשוואה של התמכרותו לזו של המכורים לסוגי סמים אחרים. השוואה שמובילה אותו לחשוב שמצבו לא גרוע כמו שהוא וסביבתו חשבו, שאין צורך בטיפול יסודי בהתמכרותו ושהוא יכול להמשיך בשגרת חייו.

המכור לקנאביס נופל בין כיסאות ההשוואה, מתקשה להפנים שיש לו בעיה, ומתקשה להתמסר לפתרון הבעיה.

Call Now Button דילוג לתוכן