כולנו מכורים

רבים מאיתנו מכורים באופן כזה או אחר למשהו. יש המכורים לסדרות טלוויזיה, יש המכורים לקפה, יש המכורים לרשתות החברתיות ועוד. לרוב ההשפעה של התמכרויות אלו אינה הרסנית, אך ישנם מקרים אחרים, בהם התמכרויות משתלטות על אורח החיים שלנו ומביאות למצב של חוסר תפקוד ופגיעה מתמשכת בנו והקרובים אלינו.

האם מדובר בהתמכרות? 

רבים מאתנו משתמשים ביום יום בביטוי “מכור”. “אני מכורה לריח הזה..” אני מכור לקפה הזה…”. אך ישנם אנשים שעבורם המילה מכור, היא נושא אישי ומורכב, במיוחד כאשר מדובר בהתמכרות לסמים ואלכוהול, התמכרות להימורים והתמכרות למין. כיצד נדע שמדובר בהתמכרות? נוכל לשאול את עצמנו האם ההתנהגות או החומר מנהלים אותנו, האם אנו חשים שאנו לא יכולים בלעדיו, כמה זמן משגרת היום יום אנו עוסקים בהתמכרות והאם אנו מסוגלים לשלוט על המינונים. ברגע שאנו מזהים כי מדובר בהתמכרות, מומלץ לבחון לעומק את חומרתה של הבעיה ואת הצורך לטפל בה. 

כיצד ניתן להיגמל

קיימים סוגים רבים של גמילה, ביניהם גמילה מסמים ואלכוהול, גמילה ממריחואנה הנפוצה ועוד. על מנת לקבל תוצאות אפקטיביות, מומלץ לפנות לטיפול במרכז גמילה המתמחה בנושא זה, לדוגמת מרכז גולד המטפל בגמילה מהתמכרות לקנאביס. במרכז נמצא מגוון מטפלים, בעלי תואר שני ומעלה, אשר מיישמים שיטה ייחודית ויעילה לטיפול בהתמכרות לקנאביס ובתהליך הגמילה מקנאביס. בטיפול בהתמכרויות, סוג הטיפול מותאם אישית למצב הפונה. על מנת להיגמל, יש צורך בטיפול כוללני, כאשר אחד מההיבטים המשמעותיים של הגמילה, הוא פיתוח יכולת לשמר את המצב הקיים ולא להתדרדר שוב להתמכרות. 

גמילה – לא מילה גסה

אנשים אשר מצליחים להיגמל מהתמכרות, אשר ניהלה את חייהם לאורך שנים, חשים סיפוק רב מהמקום החדש בו הם נמצאים לאחר תהליך הגמילה. כאשר יש חשד לפיתוח התמכרות, שלכם או של אדם קרוב אליכם, ממומלץ בחום לפנות לטיפול במקום מקצועי עם אנשי מקצוע בעלי התמחות וניסיון בטיפול בהתמכרויות

Call Now Button
WhatsApp
היי, נעים מאוד. במה אפשר לעזור?

צור קשר

מעוניין שניצור עמך קשר?
השאר לנו פרטים

אתר זה מאובטח באמצעות reCAPTCHA וגוגל בכפוף למדיניות פרטיות ו- מדיניות שימוש.
  • מרכז גולד ממוקם ברחוב שלמה המלך במרכז תל אביב, שלוחות בגוש דן.
דילוג לתוכן